Cyklovýlet - Řeka
Zpět na hlavní stránku
Zpět do Cykloturistiky
  Foto |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 30  Datum:  22.4.06

   Jarní cyklovýlet třineckým okolím.

Člověk by řekl, že v hutnickém městě nelze dobře provozovat cykloturistiku, ale chyba lávky! Představím vám zajímavou trasu, jejíž délka je zhruba 30 km a dá se na ní vzít i trénovanější děti. Já jsem ji s manželkou zvládl za 3 hodiny, ale v klidu jedoucí rodinka to zvládne za jedno odpoledne.
Samotnou trasu zahájíme v Třinci průjezdem Průmyslovou ulicí. Nelíbí se vám ten název? Až jí projedete, sami pochopíte. Na jedné straně uvidíte koksárenskou část Třineckých železáren a na druhé straně za řekou stojí za prohlídku dvě vysoké Martinské pece. Pojedete přímo pod nimi a jejich majestátnost na vás zapůsobí zcela určitě. Kde jinde, kromě Třince a Vítkovic, můžete shlédnout tuto zajímavost?
Poté se již dostanete na klidné okresní silnice a projíždíte lesíkem a vesnickým předměstím třinecké aglomerace. Na polích se pasou koníci, krávy a ovce s malými jehňátky. Jelikož je jaro, tak probíhají na polích i zemědělské práce: orba, setí a další.

To již jsme v obci Ropice, která patří k nejstarším na Třinecku. Je to malebná vesnice se svým kostelem, romantickým rybníkem a zámečkem, který již však svou slávu má dávno za sebou, ale za prohlídku určitě stojí. V obci se také prudce rozvíjí turistický ruch kvůli výstavbě golfového hřiště, které bude v republice patřit k těm nejlepším.
Po trase Jihlava - Český Těšín jedeme po klidné silničce kolem říčky Ropičanky z Ropice do Stříteže. Krajina působí velice malebně jako ve filmu Slunce, seno a …. I ten motoráček nezastavuje jenom přibrzďuje. V létě se tu dá koupat v nejednom z mnoha splavů, proto - ručník sebou!
Ze Stříteže po překročení mezinárodního tahu č. 68 cyklisté pokračují přes Smilovice do obce Řeka, kde začíná Turistická oblast pod Beskydami. Jsou tu různá rekreační střediska, chaty i letní vyhřívaný bazén. V zimě tu je i lyžařská sjezdovka s vlekem. Samozřejmě tu začínají i končí turistické chodníky.
My jsme využili fotovýstavy v hotelu Javor a prohlédli jsme si zajímavé foto.

Nastal čas návratu do Třince. My jsme si vybrali horskou část přes Guty. Dá se jet i ze Smilovic přes spodní Guty ( dřevěný kostelík z 15. století) do Nebor a pak přes Oldřichovice do cíle dnešní etapy, Třince.
V Oldřichovicích můžete zůstat déle a popojet ke spodní stanici lanovky na Javorový. Dole je restaurace a minigolf.
Hezký výlet je za námi a sami se utvrdíte v tom, že i na Třinecku je dost zajímavých míst k aktivnímu odpočinku.

Doporučená cyklomapa: Těšínské Slezsko ( Shocart)


Tento článek byl vytvořen pro cestovku Kudrna a zpravodajský server Beskydy24!

Partnerem stránky je cestovka Kudrna!
Aktualizované zpravodajství z Beskyd a okolí
nahoru ▲

Počet přístupů: