Filipka v Těšínských Beskydech
Zpět na hlavní stránku
Cyklo
Tip na výlet
  Foto |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 30  Datum:  14.8.2006

   Jedna z nejkrásnějších tras pro turisty i cykloturisty, kde si můžete vychutnat spoustu výhledů do okolí!

Celý týden, co máme dovolenou, leje a my sedíme doma. Smůla jako Cyp!!! Nikam si nemůžeme zajet na kolech nebo si vyjít někam na hory.
Až dnes (poslední den dovolené) se začíná vyjasňovat a po nejistém ránu se rozhodujeme pro aspoň menší cyklovýlet na Filipku.


Po desáté hodině projíždíme Vendryní do Bystřice a pak směrem na Bystřici-Paseky. Stoupání je ostré, tak si děláme u autobusové zastávky pauzu. Odpočíváme a kocháme se výhledem na Bystřici z ptačí perspektivy. I panaromatickou fotku si tu musím cvaknout. Poté pokračujeme serpentinami k restauraci Koliba. Sklon je mírnější a nám se tak jede podstatně lépe. Najednou jsme v Bystřici Na Konečné, kousek od Koliby.
Odsud pokračujeme již po lesní kamenité silnici na chatu na Grůni. Pod vlekem u chaty již kola musíme vytlačit. Je tu příjemně. Odpočíváme a opět využíváme vyhlídkového bodu na prohlídku jablunkovské pánve. Fotím si tu další panoramu a pak pokračujeme na kolech na samotnou Filipku, horskou osadu nad Hrádkem.
Na stejnojmenné chatě si dáváme česnečku a doplňujeme pitný režim. Sedíme na terase a shlížíme na domečky rozeseté v kopcích. Jsou to klasické horské samoty. Je tu krásně. Trhá mi víčkem. Opět beru foťák do rukou a uspokojuji se dalšími snímky.

Poté se vydáváme na radu, asi majitelky restaurace, polní cestou a pak lesem (není v mapě) do Nýdku-Hluchové, kde pod dětským táborem najíždíme na asfalt a územím nikoho klesáme až do Nýdku, potažmo Bystřice a Vendryně, kde si objednáváme pizzu a končíme dnešní sice 30 km dlouhý (krátký), ale za to skvělý cyklovýlet.

Tuto lokalitu doporučuji opravdu všem navštívit. Budete jistě spokojeni.


nahoru ▲

Počet přístupů: