Horní Lomná
Zpět na hlavní stránku
Cyklo
  Foto |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 60  Datum:  24.4.2007

   Jarní vyjížďka na kolech ke Křížové cestě v Horní Lomné.

Dnes má Erča volno, jelikož včera měly naše holky přijímačky na gympl. Kdyby se tam Hanka nedostala, tak by se dneska musela hledat na internetu škola, kde by ji vzali, ale obě dcery byly přijaty, tak nám zůstal volný den. Počasí je parádní, tak moc neuvažujeme a sedáme na kolo. Snažíme se zlákat i Rumka, ale ten nemůže. Za to nás pozývá k sobě odpoledne na kávu. Tak se tam možná na zpáteční cestě stavíme.
Vítr nám fouká do zad a tak jsme v Horní Lomné u kostela Sv. Marie, kde bude příští neděli pouť, velice rychle. Je tu krásná křížová cesta a studánka s léčivou vodou. Samozřejmě se jí oplachuji a také si ji krapet loknu. Pokud nebude léčivá, tak je aspoň velice chutná. V hotelu Salajka si dáme pivko a polévku a na zpáteční cestě se v Dolní Lomné stavíme za tatu na chatu. Při této návštěvě dokonce stačíme s Erčou vyplevelit náš česnek, pokecat s tátou a sledovat jeho malého beránka jak pije z láhve mléko.

Pokračujeme však dále a v Bocanovicích stavíme u Rumka na kávu. Při tom mu chválíme zdařilou rekonstrukci domku po babině a také otestuji jeho novou zrcadlovku od Pentaxu.

Loučíme se a jedeme do Třince. Po trase se musíme dvakrát skrýt před deštěm do busových zastávek. Naštěstí přeháňky nejsou vydatné, tak se moc nezdržujeme. Poté již docela v klidu přijíždíme ke Švejkovi na závěrečné pivko.
Dneska jsme ujeli 60 km a zvládli jsme vykonat spoustu věcí. Zase bylo fajn!


nahoru ▲

Počet přístupů: