Nýdek
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 20  Datum: jaro 2000

   Třinec - Nýdek - Třinec 

   Zrovna teď je nejlepší období na procházku po Nýdku a shlédnout zbytek dřevěnic, které tu ještě zbyly. Stromy jsou bez listí, tak si tato stará stavení můžete najít i z cesty. Lepší však je na tento výlet použít kolo, protože chalupy jsou roztroušeny po kraji a pěšky byste jich mohli vidět jen pár.
Již cestou z Bystřice můžete sledovat katolický kostel po pravé straně silnice, asi 200 m za kruhovým objezdem. Pak mezi Bystřicí a Nýdkem je možno vidět kolem cesty několik chaloupek ze dřeva, ve kterých se stále bydlí. U Nýdečanky je další krása, kterou nelze přehlédnout. U tohoto domku se opravdu zastavte, stojí za chvilku ztraceného času. O něco výše po silnici můžete vidět kostelík s malým hřbitůvkem. Z náměstí v Nýdku se vydejte směrem na Nýdek-Gora a tam na konci zástavby je opravdu velké stavení, které je velice zachované v opravdu pěkném místě. Kousíček nad chalupou je pastvina, na které z jara a na podzim kvetou ocůny, vzácné a jedovaté to květinky.
Z náměstí se také můžete vydat vpravo na Střelmou a zase na konci zástavby u komunikace najdete asi nejstarší dřevěnici v okolí, která je však už jenom jako hospodářská budova. Trochu smutný osud, ale tak už to chodí.
Tak to je jen pár tipů na zajímavou vycházku či vyjížďku na kole do podhorské obce Nýdek.

                                                                                                                         


nahoru ▲

Počet přístupů: