Tyra
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 17  Datum: 13.6.2005

   Třinec - Oldřichovice - Tyra - Třinec

   Pokud jste třinečáci nebo bydlíte někde v blízkém okolí a chcete si jen tak vyjet na kole a přitom být brzy zpátky, tak tahle trasa je zrovna pro vás jako dělaná. Z Třince do Tyry a zpět je to jenom 17 km a během jízdy se můžete kochat přírodou, novými domy a na konci údolí se ocitnete už v čistě horském prostředí. Samozřejmě si můžete odpočinout ve venkovním posezení v hospůdce U Kotaly, kde se čepuje náš Radegast, ale i Zlatý Bažant! Pak si můžete z hospůdky povyjet o 200 m výše do závěry údolí a nabrat si pramenitou vodu, která vytéká kousek od silničky z lesa. Kdo bude při síle, se může rozhodnout pro horskou etapu a vyjet si na vrchol Javorový ku chatě, která je odsud vzdálená necelých 5 km, ale počítejte se 400 metrovým převýšením! Vychází to asi na 1 hodinu pro středně trénovaného cykloturistu, který neváhá, a pokud nemůže, tlačí kolo vedle sebe.
Zpáteční cesta z Tyry do Třince je parádním sjezdem bez šlapání do pedálů i s možností koupání v říčce Tyrce v mnoha jejích splavech.
Tato vyjížďka je opravdu velice zajímavá a oblíbena u třineckých cyklistů. Já osobně si na ni najdu aspoň 2 hodiny a za tu dobu se projedu, naberu pramenitou vodu na kávu a dám si U Kotaly pivečko. Odpočinu si od městského shonu a pak se spustím dolů a za chvíli jsem doma.
Vřele doporučuji tuto trasu!


nahoru ▲

Počet přístupů: