Rožnov pod Radhoštěm
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Václav a Ondřej Husovi  Celkem km: 78  Datum:  19.9.2004

   Rožnov p.Radhoštěm – Vigantice – Soláň – V.Karlovice

    Když se u nás začnou ve sklepě tenčit zásoby dýňového kompotu, je nejvyšší čas vyrazit pro nové zásoby. Naši hlavní dodavatelé bydlí v malebné vesničce u Frenštátu p.Radhoštěm v Tiché. Tam bydlí tchýně. Protože valašský kraj zas tak moc dobře neznáme, napadlo nás, že bychom mohli návštěvu spojit s cyklovýletem. Nakonec jsem v tom zůstal sám, protože Ondrovi se nechtělo. Tak jsem naložil kolo a svou drahou polovičku do auta a vyjel.
Přemýšlel jsem, kudy bych jel a nakonec jsem si to namířil přes Soláň až do Velkých Karlovic. Ze začátku foukal silný protivítr, takže nic moc. Šlapal jsem přes Rožnov a z něj přes rodiště naší fotbalové hvězdy m. Baroše – Vigantice. Projel jsem ještě další vesničky jako Hážovice nebo Hutisko – Solanec, až jsem vystoupal na významný vrchol Vsetínských vrchů – Soláň (860 m.n.m.).
Je to kulturně - historická lokalita, turisticko – sportovní středisko. Po prohlídce zajímavého okolí a po výborném kuřecím vývaru ve Valašském Šenku (stylová restaurace) jsem se rozhodl pokračovat ještě dále do Velkých Karlovic, které leží v závěru údolí Vsetínské Bečvy.
Obec Velké Karlovice je zajímavá svými roubenými chaloupkami a bohatou historií.
Po krátkém odpočinku a občerstvení jsem se stejnou cestou vrátil zpátky do Tiché.
http://www.sweb.cz/svajda.zdenek/Cartak/  


nahoru ▲

Počet přístupů: