Kopřivnice
Zpět na hlavní stránku
  Foto |
 Autor: Václav Hus  Celkem km: 117  Datum: 28.5.05

   Kopřivnice - technické múzeum

Tatra PresidentMěsto Kopřivnice v okrese Nový Jičín je známé především automobilovým průmyslem Tatra. Kromě jiného se zde nachází i technické muzeum, které vzniklo v roce 1947 a čítá několik desítek osobních, nákladních, sportovních, závodních a vojenských automobilů. A právě kopřivnické muzeum je cíl naší cesty.
Kluci by si tam chtěli koupit nějaké papírové modely (syn Ondra jeho kamarád Honza). Po drobné úpravě Honzova kola vyjíždíme po známé cyklotrase přes Oldřichovice, Guty, Smilovice, Komorní Lhotku do Vyšních Lhot. Naše rychlost není zrovna závratná, protože Honza jede tak daleko na kole vůbec poprvé. Abych řekl pravdu, mám obavy, jestli to bez problémů zvládne. Ale později se ukázalo, že zbytečně.

Počasí nám přeje, takže není kam spěchat. Po cestě děláme přestávky a příležitostně fotíme. Ve Vyšních Lhotách za jezem odbočujeme na trasu 6005 a asi po 2,5 km vede nová cyklotrasa, která má označení Greenways Krakov - Morava- Wien přes Janovice Hodoňovice a dále po trase 6003 do Palkovic. V Palkovicích odbočujeme na trasu 6006, která vede přes Myslík do Kozlovic. Cyklotrasa se v Kozlovicích stáčí do prava na Hukvaldy, my pokračujeme rovně (už ne po cyklotrase) přes Měrkovice, Nniší, Vlčovice až do Kopřivnice.
Cíl naší cesty regionální muzeum, jsme bez problémů našli, zaparkovali kola a kluci se jdou podívat na nějaké ty papírové modely. Prohlídka celého muzea by nám zabrala hodně času a my máme před sebou ještě dlouhou trasu. Po cestě nám docela vyhládlo, takže přijde vhod čínská restaurace hned vedle muzea, kde si dáváme oběd. Po krátkém odpočinku nás čeká cesta zpátky.
A abychom nejeli stejně, volíme jinou trasu a to přes Hukvaldy po cyklostezce 502 a dále po 6006, která nás zavedla do Rychaltic na hl. silnici Příbor- F. Místek. Zdálo se nám, že tato trasa bude kratší, ale brzy zjišťujeme, že jízda na kole po hl. cestě za plného provozu není nijak příjemná a ani bezpečná. Hustý provoz a řady projíždějících kamionů nás nutí jet s největší opatrností. Nakonec hl. silnici opouštíme ve Vojkovicích. Tam už toho má každý z nás plné zuby. Nikomu bych jízdu na kole po tak frekventovaných silnicích nedoporučoval. Z Vojkovic vede naše trasa přes Dobratice a asi zhruba po čtyřech kilometrech se opět napojujeme na cyklotrasu 46. V Komorní Lhotce u Čápů doplňujeme pohonné hmoty, protože jsme na dně. Krátký odpočinek nás vzpružil a před námi je asi tak 17 kilometrů. Nikde už se moc nezdržujeme a skoro za tmy přijíždíme domů.
Trasa dlouhá 117 kilometrů byla dost náročná, ale nakonec jsme jí bez větších problémů zvládli.

Odkazy :
Technické múzeum Tatra na webu


nahoru ▲

Počet přístupů: