Nýdek-Góra
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 25  Datum:  26.8.2005

   Třinec – Nýdek – Vendryně – Třinec

    Už dlouho jsme nebyli na kole někde dále. Jelikož je dneska dobré počasí, tak jsem Erči navrhl výlet na Javorový. Té se to však nezamlouvá, protože skoro dva měsíce nejela na kole ( podle jejich slov).
Tak jsem změnil trasu přes Vendryni pod Prašivou do Bystřice potažmo Nýdku.
Cesta ubíhá v pohodě. Jenom nemáme kde koupit minerálku, protože nikdo nemá vydat z dvoutisícovky. Po zakoupení tekutin pokračujeme přes nýdecké náměstí kolem skokanských můstků směrem na Nýdek-Góra. Začíná se tu projevovat stoupání, ale jde to. Na konečné autobusu v Góře je špatně značená cyklostezka. Po rozmluvě s místními pokračujeme správným směrem na Prašivou. Až v lese nacházíme značky. Ty měly být u autobusové zastávky na rozcestí a ne v lese! Šlapeme po lesní cestě na nejlehčí převody. Erči se to vůbec nelíbí a prakticky se mnou vůbec nemluví. A to máme za sebou jenom 13 km z Třince. Za chvíli jsme už na nejvyšším bodě našeho dnešního putování pod vendryňskou Prašivou.
Nyní už v pohodě klesáme po štěrkové lesní cestě kolem houbařů do Vendryně. Cestou občas fotím. Zastavujeme ve Vendryni u vápenky. Je to tu hezké a zajímavé. Můžete se tu seznámit s provozem ve vápenných pecích a jejích historií. Poté rychle sjedeme k řece Olši a v hospůdce U dogy si dáváme závěrečné pivečko Zlatého bažanta. Erči se ani tady řeč nevrací, doma by jí prý bylo možná lépe! Její dvouměsíční nic nedělání ( po sportovní stránce) mně znechutilo a těžce zvažuji, jestli příště s ní jet. Ještě uvidíme!
Samotná trasa však nemá chybu. Je hezká, zajímavá a nenáročná. Jede se po klidných cestičkách s překrásnými panoramatickými rozhledy do krajiny. Vřele doporučuji.


nahoru ▲

Počet přístupů: