Javorový II
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 28  Datum:  19.9.2005

   Třinec - Oldřichovice- Tyra – Javorový – Tyra - Třinec

    S Erčou máme společnou dovolenou, tak se rozhodujeme pro výlet na kole. Vyzkoušíme si horskou etapu ku chatě na Javorovém. Venku je pouze 13°C, polojasno. Vyjíždíme odpoledne po obědě. V Tyře jsme z Třince za chviličku, protože nám k tomu pomohl vítr foukající do zad, ale úplně se mezi tím zatáhlo.
Stojíme na začátku horské zásobovací silnice na vrch Javorový – na chatu. Čeká nás 5 km náročného stoupání. Zhruba po prvním kilometru sundáváme flaušové cyklobundy z Lídlu ( mimochodem velice dobré) a doplňujeme tekutiny.
Pokračujeme v sedle. Při posledním společném výjezdu na tento beskydský vrchol jsme už šli pěšky.
Odpočíváme až po dalším ujetém kilometru tak, že se napijeme a opět šlapeme na kole. Jsme v lese a vítr tu nefouká. Jede se dobře a ani jsme si nevšimli, že jsme ujeli další 2 km. Nějak to zvládáme dobře. Je to tím, že máme letos něco už odježděno nebo jsme změnili techniku jízdy a nikam se neženeme?
V jednom pohybu mé drahé polovičky jsem však únavu zpozoroval a to tehdy, když se nemohla trefit s láhví do úst pro chvějící se ruce. Přichází mi to dost směšné, naštěstí si z toho i Erča nic nedělá.
Ale teď musíme zdolat poslední kilometr, který je asi nejostřejší. Eriku zase chytla bolest kolena. Čím to je? Že by nějak špatně tlačila na pedajle nebo se jí špatně vyklání noha v botě? Nevím, kde bych zjistil odpověď. Pokud máte radu jak na to, tak se, prosím, ozvěte.
Asi 400 metrů kola tlačíme ale poslední metry ku chatě jedeme hrdě na naších Bajkořích. Vrchol je zdolán!
Rychle se oblékáme, protože tu fičí severák a teplota je asi 5°C. Je zataženo a pořádná kosa! Ještě udělám pár snímků a jdeme do chaty na čaj s rumem. Na schodech ještě prohodíme pár slov se dvěma horskými cyklisty a už sedíme v útulné chatě.
Po odpočinku na sebe navlékáme vše, co máme i rukavice. Dole jsme za necelých 10 minut, přitom nahoru jsme jeli skoro hodinu.
Přesto, že máme úplně promrzlé ruce, lze dnešní etapu považovat za úspěšnou, protože jsme celé stoupání téměř celé vyšlapali na kole a to je co říci!


nahoru ▲

Počet přístupů: