Cyklovýlet do Tyry
Zpět na hlavní stránku
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 20  Datum:  8.4.06

   Cyklistům nastal jejich čas!

Letos pořádáme s Erčou naši první vyjížďku na kole. Vybíráme kratší trasu, ale se stoupáním až do Tyry. Naše holky se rozhodly, že vyrazí s námi.

Zkontroloval jsem všechna kola po zimě, umyl a nahustil. Můžeme tedy vyrazit.
Zhruba 8 km úsek do Tyry zvládáme po asi 5 zastaveních, které si vždy vyžádala naše Katka. Chce pít, něco ji spadlo do oka, bolí ji koleno, je unavená, atd. Na konec však všichni usedáme na lavičkách venkovního posezení restaurace U Kotaly, kde si dáváme vrcholové pivo, limo a holky i hranolky. Nějak jim vytrávilo po jízdě do kopce. Já ještě zvládnu vyfotit přítok do říčky Tyrky vedoucí z pod Javorového. Nyní při tání sněhu je vydatný na vodu a valící se po velkých balvanech vypadá velice efektně.

Restaurace U Kotaly v TyřeJe již chladněji, i když svítí sluníčko, tak se vydáváme na zpáteční cestu. 5 km jedeme bez šlápnutí do pedajlí z kopce dolů. To se móc líbí Katce i Hance. Dolů by se mohlo jezdit pořád!
V Oldřichovicích se odděluji od dívčí části rodiny jedoucí do teplého hnízdečka do Třince a já pokračuji do staré části města. Bourají se tam totiž dost staré domy, místo kterých se budou stavět dnešní dobou žádané obchodní střediska. To by se tam mohly nafotit zajímavé snímky - vypadá to tam jak po výbuchu. Někdo mě na zbořeništi zahlédl a hned nabonzoval. Za chvíli se objevil chlap, který začal natahovat silonové popruhy - zábrany proti vstupu na staveniště. Škoda. Ještě by se tu dalo fotit, ale něco již mám, tak se vracím domů.

Dnešní cyklovyjížďku mohu řadit k úspěšným. Jak fotograficky tak i rodinně - holky totiž s námi nejely na kole již pár roků!!!


nahoru ▲

Počet přístupů: